PROJEKTOWANIE LOGO DLA FIRM

Projektowanie logo dla firm w sposób przemyślany i uzasadniony jest kluczowe dla uzyskania zamierzonego efektu wizerunkowego.
projektowanie logo apple tree valley
identyfikacja wizualna i projekt logo apple tree valley
Jeśli uda Ci się znaleźć czas na sprawdzenie poniższych realizacji, to na pewno zauważysz, że logo pełni znaczącą role w tworzeniu całościowej komunikacji wizualnej. Samo projektowanie logo zatem wymaga znacznie szerszej perspektywy niż to się może wydawać. Upodobań estetycznych jest mnóstwo, jednak Istotną rzeczą jest aby finalny projekt nie tylko podobał się, ale również sprostał zadaniom, które przed nim stoją.

Logo jest jednym z tych elementów, które towarzyszą marce od początku do końca jej istnienia. Fakt ten sprawia, że cały proces projektowania logo rozpoczyna się od analizy branży, określenia założeń i wyznaczania celów wizerunkowych. Dopiero w kolejnych krokach powstaje logo dla firmy.

PRZYKŁADOWE PROJEKTY LOGO

Poniżej prezentujemy kilka projektów logo w wersji achromatycznej (w kolorze czarnym). Zapytasz dlaczego nie kolorowe? Otóż wklejenie samego logo nie oddaje całego charakteru i koncepcji na wygląd marki. Dlatego zachęcamy abyś zatrzymał się na chwilę i sprawdził projektowanie logo wpłynęło na całościową realizację.

PROJEKTOWANIE LOGO Z MYŚLĄ O POTRZEBACH MARKI

ANALIZA POTRZEB

Analiza potrzeb wizerunkowych firmy ułatwia proponowanie nowych mających uzasadnienie rozwiązań.

PROPOZYCJE PROJEKTOWE

Wszystkie propozycje projektowe logo powstają na bazie założeń, a ich liczba uzależniona jest od wybranego pakietu lub rozszerzenia.

LOGO WEKTOROWE

Wersja wektorowa umożliwia zachowanie prezencji najwyższej jakości bez względu na wielkość lub charakter docelowego nośnika.

KOLORYSTYKA

Na stronę internetową, do social mediów, a może do druku? Twoje logo będzie prezentować się spójnie niezależnie od potrzeb wykorzystania .

WERSJE ALTERNATYWNE

Zdarzają się sytuacje gdy z powodu np. ograniczeń technologicznych lub przestrzennych będziesz potrzebować dostosowanego wariantu logo.

PLIKI

Na zakończenie prac projektowych otrzymasz uporządkowaną paczkę plików z Twoim logo w kilku formatach: .jpg .png .pdf .eps .svg

KSIĘGA ZNAKU

Projektowanie logo i księga znaku to dwa połączone ze sobą elementy. Księga znaku jest szczegółowym opracowaniem, które uwzględnia szereg zasad prowadzących do spójnego i uniwersalnego wykorzystania projektowanego logo. Udziela odpowiedzi na szereg pytań pojawiających się w czasie jego użytkowania. Księga znaku to również uporządkowany system plików z odnośnikami do poszczególnych działów, dzięki czemu nie musisz się o nic więcej martwić. Masz pod ręką odpowiedzi na pytania co? jak? i gdzie?

Księga znaku zawiera:

Podstawowa forma znaku
Alternatywne formy znaku
Sygnet
Charakterystyka budowy logo
Kolorystyka logo
Pole ochronne
Wersje achromatyczne i monochromatyczne
Minimalny rozmiar znaku
Nieprawidłowe formy logo
Stosowanie znaku na tłach

LOGO TO PODSTAWA IDENTYFIKACJI WIZUALNEJ

Budowa identyfikacji wizualnej zaczyna się od przemyślanej koncepcji marki. Gdy przychodzi czas wdrożenia konceptu w życie jednym z pierwszych elementów dających się zauważyć będzie logo. W większości przypadków to wokół logo będzie krążyć szata graficzna Twojej marki dlatego warto aby ten proces był przeprowadzony z uwzględnieniem konsekwencji wizerunkowych firmy. Jeśli patrzysz szerzej na całokształt komunikacji wizualnej sprawdź koniecznie co na ten temat mamy do powiedzenia.
identyfikacja wizualna

PROCES PROJEKTOWANIA LOGO

01
Rozmowa
02
Ustalenia
03
Koncept
04
Projektowanie
05
wybór
06
logo

ZAPROJEKTUJMY TWOJE LOGO

Skontaktuj się z nami a przeprowadzimy Cię przez proces projektowy
do dzieła

Q&A

Liczba propozycji ustalana jest przy rozpoczęciu zlecenia.
Zwracając się do nas będziesz mieć do dyspozycji wiedzę i doświadczenie osób, które przeprowadziły już wiele projektów na przestrzeni kilku lat. W związku z tym możesz liczyć na zrozumienie oraz cenne wskazówki. Nasze propozycje projektowe oparte są o ustalone w trakcie rozmowy założenia, dzięki czemu możemy zrozumieć Twoje oczekiwania i połączyć je ze sprawdzonymi lub wypracowanymi rozwiązaniami. Masz też możliwość wyboru jednego z dwóch modeli weryfikacji propozycji:

1. Pierwszy polega na przesłaniu ustalonej liczby propozycji projektowych jednocześnie, po czym nanosimy poprawki do wybranej wersji.

2. W drugim modelu dostajesz jedną propozycję, którą możesz zweryfikować i zdecydować, w którym kierunku ma iść następna. Masz większą kontrolę nad tym, w którą stronę zmierza projekt, a jeśli pierwsza propozycja okaże się tą jedyną to wszyscy zyskują czas i energię. :)
Poprawka logoto kosmetyczna zmiana w obrębie propozycji - kolor, czcionka, ułożenie elementów lub ich drobniejsze modyfikacje.

Propozycja - całkowicie odmienna wersja znaku lub zakres prac wymagający wykonania znaku od podstaw.
Księga znaku nie jest najtańszym rozwiązaniem. Jest to propozycja dla firm, którym mocno zależy na zachowaniu spójności wykorzystania logo.
Prace nad logo obejmują analizę marki i ustalenie założeń projektowych, zakres prac kreatywnych, propozycje projektowe oraz gotowe logo w formie paczki plików zawierającej różne wersje użytkowe i formaty plików. Na życzenie wykonamy też księgę znaku.