seo

Działania SEO to optymalizacja strony pod wyszukiwarki internetowe celem poprawienia pozycji w wynikach wyszukiwania.

Optymalizacja stron internetowych SEO

DLACZEGO OPTYMALIZACJA STRON seo JEST ISTOTNA?

Search Engine Optimalization (SEO) to ściśle mówiąc proces pozycjonowania stron internetowych, którego głównym celem jest dostosowanie ich do złożonych kryteriów wyszukiwarek. Działania SEO skutkują zwiększeniem ruchu na stronie, a to z kolei potencjalnie przekłada się na zysk. Dlatego SEO to potężne narzędzie, którego popularność jest uzasadniona. Proces pozycjonowania stron dzieli się na dwie części: SEO on-site i SEO-off site
SEO ON-SITE

SEO ON-SITE - OPTYMALIZACJA W ŚRODOWISKA DZIAŁANIA STRONY WWW

SEO on-site obejmuje działania w obrębie zawartości strony oraz jej parametrów. Bez zadbania o ten zakres optymalizacji skuteczne pozycjonowanie zwyczajnie nie istnieje. O ile działania off-site to proces, o tyle większość działań on-site to lista konkretnych rzeczy, które zostają wdrożone jednorazowo:
SZYBKOŚĆ STRONY
Szybkość strony ma istotne znaczenie dla jej pozycji. Im strona szybciej się wczytuje, tym lepiej jest oceniana przez algorytmy Google. Na szybkość ładowania się witryny wpływa między innymi jej waga, użyte technologie do jej budowy i funkcjonowania oraz wydajność serwerów.
MOBILNOŚĆ
Korzystanie z Internetu przy pomocy urządzeń mobilnych na dobre zakorzeniło się w naszej rzeczywistości. Dlatego strona internetowa musi odpowiadać na wyzwania czasu jeśli myślisz o działaniach SEO.
STRUKTURA
Struktura strony to fundament skutecznej strategii SEO. Strona musi być czytelna i zrozumiała zarówno dla wyszukiwarek, jak i użytkowników ułatwiając im odnajdywanie pożądanych treści.
ZAWARTOŚĆ
Na zawartość składają się treści tekstowe, które są równie istotne co pozostałe aspekty SEO. Odpowiednio napisane, wartościowe i unikalne teksty nasycone pożądanymi frazami kluczowymi wpłyną na pozycję oraz odbiór wśród czytelników.
INDEKSACJA
Aby strona mogła zostać odnaleziona, musi być zaindeksowana (uwzględniona przez wyszukiwarki). Przeprowadzając proces indeksacji mamy większą kontrolę nad tym co i jak wyświetli się wyszukującym w wynikach.
SEO OFF-SITE

DZIAŁANIA SEO OFF-SITE, POZYCJONOWANIE STRON

Działania z tej kategorii SEO są ściśle powiązane z tymi, które prowadzone są w obrębie on-site. Proces optymalizacji off-site polega na zwiększaniu ruchu na naszej stronie przez odwołanie się do metod, które fizycznie wykraczają poza te stosowane w witrynie. Do działań w tej kategorii zaliczymy pozyskiwanie wartościowych linków zewnętrznych. Pomocna okaże się też ukierunkowana aktywność w social media, a także działania z zakresu SEM (search engine marketing), takie jak PPC (pay per click).
KORZYŚCI SEO
1
Widoczność
Lepsza widoczność strony w wynikach wyszukiwania dla określonych zapytań
2
Więcej odwiedzających
Dobrze zoptymalizowana strona to więcej odwiedzin i szans na sprzedaż
3
Zysk i rozwój
Działania SEO prowadzą bezpośrednio do zwiększenia zysków
4
STRATEGIA
SEO to elastyczny środek, który pozwala na strategiczne podejście do rozwoju biznesu