Optymalizacja SEO

Działania SEO to optymalizacja strony pod wyszukiwarki internetowe celem poprawienia pozycji w wynikach wyszukiwania.

Optymalizacja on-site i off-site

Search Engine Optimalization (SEO) to ściśle mówiąc proces pozycjonowania stron internetowych, którego głównym celem jest dostosowanie ich do złożonych kryteriów wyszukiwarek. Działania SEO skutkują zwiększeniem ruchu na stronie, a to z kolei potencjalnie przekłada się na zysk. Dlatego SEO to potężne narzędzie, którego popularność jest uzasadniona. Proces pozycjonowania stron dzieli się na dwie części: SEO on-site i SEO-off site

SEO on-site

SEO on-site obejmuje działania w obrębie zawartości strony oraz jej parametrów. Bez zadbania o ten zakres optymalizacji skuteczne pozycjonowanie zwyczajnie nie istnieje. O ile działania off-site to proces, o tyle większość działań on-site to lista konkretnych rzeczy, które zostają wdrożone jednorazowo:

Szybkość strony

Szybkość strony ma istotne znaczenie dla jej pozycji. Im strona szybciej się wczytuje, tym lepiej jest oceniana przez algorytmy Google. Na szybkość ładowania się witryny wpływa między innymi jej waga, użyte technologie do jej budowy i funkcjonowania oraz wydajność serwerów.

Mobilność

Korzystanie z Internetu przy pomocy urządzeń mobilnych na dobre zakorzeniło się w naszej rzeczywistości. Dlatego strona internetowa musi odpowiadać na wyzwania czasu jeśli myślisz o działaniach SEO.

Struktura

Struktura strony to fundament skutecznej strategii SEO. Strona musi być czytelna i zrozumiała zarówno dla wyszukiwarek, jak i użytkowników ułatwiając im odnajdywanie pożądanych treści.

Zawartość

Na zawartość składają się treści tekstowe, które są równie istotne co pozostałe aspekty SEO. Odpowiednio napisane, wartościowe i unikalne teksty nasycone pożądanymi frazami kluczowymi wpłyną na pozycję oraz odbiór wśród czytelników.

Indeksacja

Aby strona mogła zostać odnaleziona, musi być zaindeksowana (uwzględniona przez wyszukiwarki). Przeprowadzając proces indeksacji mamy większą kontrolę nad tym co i jak wyświetli się wyszukującym w wynikach.

SEO off-site

Działania z tej kategorii SEO są ściśle powiązane z tymi, które prowadzone są w obrębie on-site. Proces optymalizacji off-site polega na zwiększaniu ruchu na naszej stronie przez odwołanie się do metod, które fizycznie wykraczają poza te stosowane w witrynie. Do działań w tej kategorii zaliczymy pozyskiwanie wartościowych linków zewnętrznych. Pomocna okaże się też ukierunkowana aktywność w social media, a także działania z zakresu SEM (search engine marketing), takie jak PPC (pay per click).

SEO na +

Projekt graficzny strony internetowej jest równie ważny, co pozostałe aspekty jej wykonania. Kluczowy tutaj jest efekt pierwszego wrażenia, na które składa się ogólna szata graficzna oraz doświadczenia użytkownika podczas użytkowania witryny (UI/UX). Jako studio brandingowe przywiązujemy szczególną uwagę do tego, aby projekt graficzny Twojej strony www był skutecznym narzędziem wizerunkowym.

01

Widoczność

Lepsza widoczność strony w wynikach wyszukiwania dla określonych zapytań

02

Więcej odwiedzin

Dobrze zoptymalizowana strona to więcej odwiedzin i szans na sprzedaż

03

Zysk

Działania SEO prowadzą bezpośrednio do zwiększenia zysków

04

Strategia

SEO to elastyczny środek, który pozwala na strategiczne podejście do rozwoju biznesu
arrow-down